search
top

Бізнес в електронних закупівлях


Описание иллюстрации: Сайт smarttender.biz Источник иллюстрации: smarttender.biz

Не слiд сприймати електроннi закупiвлi, як окремi спросби або випадковi лотереї, якщо ви хочете, щоб бізнес брав участь в електронних закупівлях і вигравав. Процес участi у торгах має бути поставлений «на потік». До нього має бути або регулярний і системний пiдхiд, або ж його нема взагалі. Пiдготовчий процес не закiнчується навіть тоді, коли вже обрано тендер i умови зрозумілі.
Керівник майданчика онлайн-закупівель SmartTender.biz (https://smarttender.biz/) Антон Припіченко у шпальті для Mind назвав декілька базових лайфхаків, що можуть допомогти при підготувцi до вдалих електронних торгів. Якщо підприємство нацiлене брати участь у публічних або комерційних закупівлях через торги, цей напрям роботи треба виділити як окремий і пріоритетний.

Найперший крок – це персоніфікацiя відповідальностi. З цiєю метою треба знайти відповідальну особу або групу осіб. Без відповідального за тендери можна вважати, що компанія взагалі вiдмовилась вiд участi в них. Навiть якщо підприємство дуже мале, воно повинне призначити принаймні одного фахівця, який побудує свою роботу зважаючи на участь у закупівлях та вiзьме на себе персональну відповідальність за цей напрямок.

Не слiд марнувати часу на підготовку, а тому до кожних торгів потрібно готуватися зазделегідь. Фатальними можуть стати будь-які рішення, прийняті в останній момент. Наприклад, вам не вистачить часу ознайомитися з усією специфiкою тендерної документації, аби виявити всі можливi «пастки» замовника.

Icнують i технічнi причини, якi не дозволяють подати пропозицію в останній момент. Завантаження документацiї та синхронізація майданчика з центральною базою даних потребує часу. Крiм того, навiть якщо документи вже завантажено, ви все одно можете змінювати їх протягом певного часу.

Заявку треба оформити без помилок та похибок, адже навіть незначна, на вашу думку, неточність може призвести до відмови на етапі попереднього відбору. Слід питати про все, що є незрозумілим. Протягом періоду уточнень або подачі пропозицій (залежно від типу закупівель) ви маєте можливість питати державного замовника про параметри закупівель, він зобов’язаний дати вам відповідь. Скориставшись цим, ви зможете краще підготуватися до участі в закупiвлях та точно розуміти, що малося на увазі.

Залежно вiд ситуації – вимагайте вiд замовника внoсити зміни у документах на тендер (наприклад, змiнити дискримінаційні умови). Якщо вимогу правильно аргументувати, у держзамовника не залишиться іншого вибору, окрім внесення вiдповiдних змін. Треба зауважити, що вже під час комерційних торгів замовник може відповідати на ваші запитання та змінювати тендерну документацію, але вiн не зобов’язаний це робити.-->

Афериста Руслана Сольвара «розвела» на мільйон його довірена особа

Руслан Осмоловский любил контрабанду больше свободы

Судья Неля Ластовка ушла на покой

Судьи Подольского суда Татьяна Войтенко и Галина Супрун погорели на взятках

Чи мають Президент та Патріарх Філарет вклонятися Константинополю?

Киевская таможня погорела на очередной взятке

top