search
top

Європейська комісія не помітила мільярд


Сьогодні три кримінальні справи розслідуються в Україні проти спадкоємців колишнього власника російської нафтогазової компанії “Бурнефтегаз”. Вони при цьому продовжують вести розкішний спосіб життя на Лазурному узбережжі, вивівши на свої офшорні рахунки з Росії мільярди доларів, пов’язаних із чинним режимом. У лютому 2023 року Європейська комісія відзвітувала про заморожування активів російських олігархів на 21,5 млрд євро, але нашим героям поки що вдається не потрапити в поле зору ні Європейських, ні Українських регуляторів.

2021 року помер російський олігарх Олег Бурлаков, який залишив величезні статки, оцінювані в мільярди доларів США. Значну частину багатства Олега Бурлакова було отримано від підприємницької діяльності в російському нафтовому секторі, який завжди мав тісні зв’язки з представниками влади у РФ.

У 2005 році Олег Бурлаков створив нафтогазову компанію ТОВ “Бурнефтегаз”, яка завдяки участі в державних аукціонах із роздачі нафтових ліцензій стала великим гравцем на ринку видобутку нафти і газу та переробки вуглеводнів. У ті часи вважалося, що успіху компанії сприяли впливові покровителі Бурлакова, якими називали іменитих олігархів – від Євтушенкова до Сєчіна. За рахунок такої потужної підтримки компанія стала надзвичайно успішною, і Олег Бурлаков оцінював її вартість у понад 4 мільярди доларів. Згодом “Бурнефтегаз” було у 2014 році продано іншій російській нафтовій компанії під назвою “Башнефть” олігарха Євтушенкова, яка того ж року була за безцінь передана на користь головного державного нафтового гіганта – Роснафти.

Угода з продажу оповита туманом таємниці, але судячи з явно заниженої вартості, частину коштів направили російським високопосадовцям, які дозволили безперешкодно вивести величезні гроші з РФ. Кошти, що залишилися, були переведені на особисті рахунки дружини Олега Людмили Бурлакової у Швейцарії. Людмила ж, намагаючись заховати від чоловіка гроші, прямо перед подачею на розлучення з Олегом у 2018 році почала виводити отримані кошти, використовуючи складну структуру офшорних компаній. Схему приховування доходів від продажу “Бурнафтогазу”, найімовірніше, вигадали та реалізували її донька Вероніка та її чоловік Грегорі Глінер, який на той час давно працював на фондовому ринку і міг використовувати свої знання та професійні зв’язки.

Також у 2018 і 2019 роках Людмила нібито втратила десятки мільйонів доларів на біржі переважно за рахунок інвестицій, які Грегорі Глінер зробив через свій інвестиційний фонд Ironwall Capital Management. Збиток за паперами міг бути згенерований фіктивно з метою приховування виведених коштів. Далі, в період з 31 травня 2018 року по 19 березня 2019 року з різних компаній було виведено кошти на суму в сотні мільйонів доларів. За фактом описаних вище дій Людмилі було висунуто звинувачення в рамках кримінальної справи в Монако.

За попередніми відомостями, за допомогою вищезазначених маневрів Ладміла за сприяння Грегорі Глінера приховала понад 1,4 мільярда доларів, виручених від фактичної передачі Бурнефтегаза Російській Федерації. Крім Монако проти Людмили Бурлакової розслідують ще три кримінальні справи в Україні та ведуть розслідування в Панамі та низці інших юрисдикцій.

1,5 мільярда доларів державних грошей із РФ – це сума, яку вільно витрачають на своє шикарне життя в усьому світі Людмила, Вероніка та Олена Бурлакови і Грегорі Глінер, зовсім забувши про зв’язок свого батька з Україною, де він навчався, проходив військову службу, починав свій підприємницький шлях і заробив перші серйозні гроші.-->

Видеоаналитика в комплексных системах безопасности

Інтернет-провайдерів багато — кого вибрати?

Дробовые патроны: характеристики, приобретение и применение

Написання дипломних, курсових, магістерських робіт: з Dipservis зручно, якісно та швидко

Слот Midas Golden Touch: обзор ТОП игр с максимальным выигрышем

Успіх після навчання — історії випускників престижних ВНЗ, які змінили світ

top